Hızlı okuma

Birçok kişi dakikada 200 kelime de okuyun. Ancak, insan beyninin kolayca daha fazla bilgi alabilirsiniz. Dolayısıyla, dakikada 200 kelime okuyarak, çoğu insan sıkılmaya başlar, okuma konsantre olamaz, başka bir şey düşünmeye başlar. Günümüzde, çok yararlı internet ve bilgi çağında hızlı okuma yeteneğidir. Iki, hatta birkaç kez okuma hızını artırmak için okuma teknikleri hızlandırın. Hızlı okuma, online makaleleri internette gezinebilir ve basılı yayın organlarında, metin belgeleri, okuma, arama ilgili bilgileri okumak için kullanılabilir. Bu bir tür edebiyat veya roman gibi zevk için okuduğunda Acele gerektiğini, ancak bu noktada. Biz kadar bilgi mümkün olduğunca çabuk toplamak istiyorsanız Ama sonra hızlı okuma kursu tavsiye ederim.

Hızlı okuma okuma ve insan beyninin bilgi asimilasyon kapasitesinin güçlendirilmesi için ise bazı kötü alışkanlıkları ortadan kaldırmaktır.

Gerileme

metin veya regresyon. Genellikle okuyucu cümlenin anlamı yakalamak için geri COFI birkaç kelime okurken, alışkanlığı çok hızını yavaşlatır olduğunu. Site modülü fasterreader içerir Sunum metni ortadan regresyon hızlı okuma sağlar. Sunum metni dakika nedenle etkili regresyon ortadan başına 100 ila 2000 kelime sabit okuma hızını ayarlamanızı sağlar.


Görünüm

Zaman hızlı okuma Görüş alanı çok önemlidir. Basit bir ilkeye dayanarak - bir bakışta görebilirsiniz daha fazla metin er okuruz. Görüş alanını arttırmak için idealdir Schultz tabloları jeneratör tıklayın , Kelimelerin Piramit. Ayrıca, modül Görünüm , , Hangi ayrıca zihnimde kelimelerin tekrarı ortadan kaldırılması uygulama sağlar


Seslendirme

seslendirme, - zihnimde yinelenen kelimeleri okuyun. Seslendirme giderilmesi birkaç bin kelimelik bir dakika okuyabilirsiniz. Bazı kaynaklar, ancak, hızlı bir bin kelime bir dakika seslendirme alışkanlığı okuyabilirsiniz. Bu alışkanlığı birisi sadece dakikada 1000 kelime ile bir limitte okuma hızı eğer öyleyse gidermek zordur, sen seslendirme giderilmesi üzerinde zaman harcamak gerekir.
Eğer doğru ritmi okurken seslendirilmesine, musluk ortadan kaldırmak, ya da ıslık veya şarkı için. Okuyucu yapmak için ilk girişimler sadece gagalama ritim veya metnin ritmi kaybetme veya ıslık durdurması odaklanmak ya. Zamanla Ancak, bir kez daha kolay onu iki faaliyetlerini birleştirmek için. Seslendirme modül ortadan kaldırmak için yer fasterreader kullanılabilirler Görünüm . Bu görüş alanının genişliğini kontrol ve eşleştirme tıklayarak sözcükleri (karakter) doğruluğunu yolu gözlenen sağlar.


Göstergesi olan Okuma

Hızlı okuma basit tekniği endeksi okumaktır. Biz örneğin bir kalem, kalem veya parmak için kullanabilirsiniz göstergesi. Indeks daha az göz yorgunluk ve ardından aynı alışkanlık regresyon altında elimine edilir.


Zamandan tasarruf

Aşağıdaki tablolarda sırasıyla, okuma hızını artırarak kaydedebilirsiniz ne kadar zaman gösterir: Kaydettiğiniz zaman diğer zevkleri harcanan olabilir: dinlenme, yürüyüş, yüzme, video oyunları, çalışan bir bisiklete binmek ya da okuma başka okuma

    dakika başına kelime sayısı
------------------------------
gün sayısı
200 300 400 500 600
1 gün -- 15min 30min 36min 40min
hafta -- 1h45min 3h30min 4h12min  4h40min
ay --  7h30min  15h  18h  20h
yıl --  3d19h15min  7d14h30min  9d3h  10d3h20min

Tablo 1 Dakikada 200 kelime hızında bir gün bir saat okuma okuyucuya karşılaştırma Zaman tasarrufu.

    dakika başına kelime sayısı
------------------------------
gün sayısı
200 300 400 500 600
1 gün -- 30min 1h 1h12min 1h20min
hafta -- 3h30min 7h 8h24min 9h20min
ay -- 15h 1d6h 1d12h 1d16h
yıl -- 7d14h30min 15d5h 18d6h 20d6h40min

Tablo 2 Dakikada 200 kelime hızında günde 2 saat sonra okuma okuyucuya karşılaştırma Zaman tasarrufu.


Hızlı okuma ders planı

Aşağıda okuma kursu hızlandırmak için önerilen plan, elbette eğitim olası türleri sadece biridir. Herkes sizin ihtiyaç ve tercihlerinize uygun egzersizleri özelleştirebilirsiniz.
Süre:

 • 8 hafta boyunca en az 35 dakika bir gün için 6 gün, bir hafta sonra:

Sakin ve odaklı olarak eğitim katılmak için emin olun. Sonra öğrenme hızlı okuma etkileri iyi olacaktır.
Her eğitim hafta önce, okuma hızını ve anlama seviyesini test bilimin ilerlemesini kontrol etmek ve hafta için taban hızını ayarlamak için

Hafta 1-8:

 • - Aşağıdaki programlardan birini kullanarak görüş alanını genişletmek:
  • Süre: 10 dk / gün
 • - kullanırken eleme regresyon:
  • Gerçekten hızlı :) okuma
  • Hafta başına elde edilen hız 4 kat daha yüksek hız Okuma
   2 dak / gün: Çalışma süresi
  • Okuma Hızı: haftanın başında elde hızından 3 kat daha fazla
   Süre: 3 dak / gün
  • Hafta başına elde edilen hız yaklaşık 2 kat daha büyük bir hızla Okuma
   Süre: 5 dakika / gün
  • Hafta başında elde edilene kıyasla% 10 daha yüksek hız Okuma
   Süre: 15 dk / gün
  Favori web siteleri ve elektronik kitap kendi metinleri, örneğin kopyanın en Egzersiz. Sunum metni bu panodan metin yapıştırmak için mümkün kılar.

 • İyi şanslar :)