Rýchlosť čítania

Väčšina ľudí si na 200 slov za minútu. Je však možné, že ľudský mozog ľahko sa ďalšie informácie. Preto, čítanie 200 slov za minútu, väčšina ľudí začne nudiť, môžete sa sústrediť na čítanie, začať premýšľať o niečom inom. V súčasnej dobe, v dobe internetu a informácie veľmi užitočné, je schopnosť rýchlosti čítania. Rýchlosť čítania techniky k zvýšeniu tempa čítanie dvoch alebo dokonca niekoľkokrát. Rýchlosť čítania je možné použiť na prehliadanie internetu, online články, av tlačenej tlače, čítanie dokumentácie, čítanie, vyhľadávanie relevantných informácií v texte. To je v tomto bode sa však, že by sme nemali ponáhľať, keď si človek prečíta pre potešenie, ako je literatúra alebo romány. Ale ak chceme získať čo najviac informácií, ako rýchlo, ako je to možné, potom by som odporučiť rýchlosti čítania kurz.

Rýchlosť čítania je odstrániť niektoré zlé návyky pri čítaní a posilniť kapacity osvojovanie informácií v ľudskom mozgu.

Regresia

alebo regresia v texte. Často čitateľ pri čítaní COFI niekoľko slov späť zachytiť význam vety, zvyk je veľmi spomaľuje tempo. Stránky obsahujú modul fasterreader Presenter texte odstránenie regresia umožňuje rýchle čítanie. Presenter text umožňuje nastaviť rýchlosť čítania konštantná 100 až 2000 slov za minútu a tým účinne eliminuje regresia.


Pohľad

Zorné pole je veľmi dôležité, keď je rýchlosť čítania. Na základe jednoduchého princípu - viac text, ktorý vidíte na prvý pohľad skôr čítame. Pre zvýšenie zorného poľa sú ideálne Schultz tabuľky generátor kliknite , Pyramíd slov. Tiež, modul Pohľad , , Čo tiež umožňuje cvičiť odstránenie opakovania slov v mojej mysli


Vokalizácia

vokalizácia, - opakujúce sa v mojej mysli čítať slová. Odstránenie vokalizácia môžete prečítať niekoľko tisíc slov za minútu. Niektoré zdroje však, že môžete rýchlo prečítať zvyk vokalizácia až tisíc slov za minútu. Tento zvyk je ťažké odstrániť, takže ak niekto rýchlosť čítania len na hranicu až 1000 slov za minútu, nemali by ste tráviť čas na odstránenie vokalizácia.
Ak chcete odstrániť vokalizácia, vodovodné, keď čítate správny rytmus, alebo pískať alebo spievať. Počiatočné pokusy robiť čitateľa buď sa zameriavajú len na hierarchiu rytmu alebo stratí rytmus textu, alebo prestane pískať. V priebehu času však naraz pre neho jednoduchšie spojiť dve činnosti. Site fasterreader odstrániť vocalization modul môže byť použitý Pohľad . To vám umožní skontrolovať šírku zorného poľa a pozoroval, ako správnosť slov (znakov) kliknutím na zodpovedajúce.


Čítanie s ukazovateľom

Najjednoduchšie technika rýchlosti čítania je čítať indexu. Indikátor môžeme použiť napríklad ceruzku, pero alebo prst. Po indexu menšie únavu očí a súčasne návyk regresie je eliminovaný.


Úspora času

Nasledujúce tabuľky ukazujú, koľko času môžete ušetriť tým, že zvýši svoj rýchlosť čítania, resp: Čas ušetríte môžu byť použité na iných potešenie: odpočíva, chôdza, plávanie, video hry, beh, jazda na bicykli alebo čítať ďalšie čítanie

    počet slov za minútu
------------------------------
počet dní
200 300 400 500 600
1 deň -- 15min 30min 36min 40min
týždeň -- 1h45min 3h30min 4h12min  4h40min
mesiac --  7h30min  15h  18h  20h
rok --  3d19h15min  7d14h30min  9d3h  10d3h20min

Tabuľka 1 Úspora času v porovnaní s čitateľmi čítania jednu hodinu denne pri rýchlosti 200 slov za minútu.

    počet slov za minútu
------------------------------
počet dní
200 300 400 500 600
1 deň -- 30min 1h 1h12min 1h20min
týždeň -- 3h30min 7h 8h24min 9h20min
mesiac -- 15h 1d6h 1d12h 1d16h
rok -- 7d14h30min 15d5h 18d6h 20d6h40min

Tabuľka 2 Úspora času v porovnaní s čítačke čítanie po 2 hodinách za deň pri rýchlosti 200 slov za minútu.


Rýchlosť čítania kurz plán

Nižšie je navrhovaný plán na urýchlenie čítanie kurz, je samozrejme len jedným z možných typov školení. Každý sa môže prispôsobiť cvičenie, aby vyhovoval vašim potrebám a preferenciám.
Trvanie:

 • 8 týždňov po 6 dní v týždni po dobu najmenej 35 minút denne:

Uistite sa, že pripojiť sa k výcviku ako pokojný a sústredený. Potom účinky učenia rýchlosti čítania bude najlepšie.
Pred každým tréningu týždenne, otestujte rýchlosť čítania a porozumenia na úrovni kontrolovať pokrok vedy a nastaviť základnú sadzbu na týždeň

Týždeň 1-8:

 • - rozšíriť zorné pole pomocou jedného z nasledujúcich programov:
  • Doba trvania: 10 min / deň
 • - odstránenie regresia s použitím:
  • Naozaj rýchle čítanie :)
  • Rýchlosť čítania 4 krát väčšia ako je rýchlosť získané na začiatku týždňa
   Hrací čas: 2 min / deň
  • Rýchlosť čítania: 3 krát väčšia ako je rýchlosť dosiahnutá na začiatku týždňa
   Dĺžka: 3 min / deň
  • Rýchlosť čítania 2 krát väčšie než je rýchlosť získané na začiatku týždňa
   Dĺžka: 5 minút / deň
  • Rýchlosť čítania 10% väčšia, než je získa na začiatku týždňa
   Doba trvania: 15 min / deň
  Cvičenie väčšinu svoje vlastné texty, napr kópiu svoje obľúbené webové stránky a elektronické knihy. Presenter texte umožňuje vložiť text zo schránky.

 • Veľa šťastia :)